طراحی سایت ارزان
اسفند ۲, ۱۳۹۴
رنگ و احساس : هر رنگ در طراحی وب چه معنای دارد؟
اسفند ۳, ۱۳۹۴
نمایش همه

ویژگی یک وب سایت خوب چیست؟

داشتن یک وب سایت خوب فاکتور بسیار مهمی برای جذب بازدیدکننده ، نگه داشتن بازدید کننده و همچنین سئو و بهینه سازی طراحی سایت است.

 

چه طراحی سایتی یک طراحی سایت خوب محسوب می گردد؟ آیا طراحی سایت  به معنی استفاده از یک طراح گرافیست متخصص است؟ آیا طراحی سایت شما باعث واکنش طراحان سایت دیگر شده است؟ آیا طراحی سایت شما  باعث ایجاد تعامل شما و بازدیدکننده گان  بدون هیچ مانعی می شود؟
سئو در حال حاضر از معنای لغوی آن بسیار فراتر رفته و به جایی رسیده که دیگر فاکتورهای موتورهای جستوجو براساس رفتار کاربران چیدمان پیدا کرده.
در این وضع داشتن یک وب سایتی که تمامی ویژگی های یک وب سایت موفق را داشته باشد میتواند به شما کمک

بسیار زیادی بکند. اما سوال اینجاست که این فاکتورها چه هستند؟ چه ویژگی هایی باید سایت ما داشته باشد تا بتوانیم بگوییم سایت ما موفق است؟ در این مقاله به این موارد پاسخ خواهیم داد.

 

وب سایت‌های لوکس و بدون درآمد !!!

چهار پنج سال پیش اکثر کاربران ایرانی وقت خود را با مرور کردن بی هدف و یا چت کردن در اینترنت سپری می‌کردند، چون آنها در مرحله آشنایی بودند و با این مرورها حس کنجکاوی خود را سیراب می‌کردند.اما دیگر آن زمان سپری شده است. همین که شما الان این متن را میخوانید دلیلی بر این ادعاست . شما جزء آن دسته از کاوشگران ایرانی هستید که اینترنت را وسیله‌ای بسیار عالی برای افزایش اطلاعات خود یافته‌اید. شما تا حدودی به ابهت اینترنت پی برده اید.
هدفمند شدن مرور صفحات در اینترنت، زنگ خطری برای آنهایی است که بدون آشنایی با نیاز کاربران اقدام به راه اندازی سایت کرده اند.
یک وب سایت موفق چه وب سایتی است ؟
یک وب سایت موفق ، وب سایتی است که ایجاد کننده آن در ابتدا به نیاز کاربران نیازمند فکر کند و طوری برنامه‌ریزی کند که وسیله رفع نیاز آنها را ایجاد کرده و در انتها آنها را تشویق به بازدید مجدد از سایت کند.

ویژگی های یک وب سایت موفق

1-   سایت باید در فاصله زمانی معین بروزرسانی شود والا مشتریان خود را از دست خواهد داد.
2-   توجیه کردن یک کار اصلا ایده خوبی برای راه‌اندازی یک وب سایت نیست.
3-   آرم یا لوگوی وب سایت باید القاء‌کننده هدف سایت و معنی‌دار و چنان سبک شمرده نشود؛ که بجای یک اسباب‌بازی ، وسیله سرگرمی بچه‌هایی شوند که مزاحم کار مامانشان هستند .
4-   ظاهر سایت و منظره آن چنان باید زیبا طراحی شده باشد که احساس خوبی به کاربر بدهد.
راجع به معنی پنجره فکر کرده‌اید؟ واقعاً استفاده از این کلمه بجای نام سیستم عامل، نشان از خلاقیت بالا و قدرت بازاریابان شرکت مایکروسافت دارد. ما جلوی پنجره منظره ها را به تماشا می‌نشینیم، پنجره محیط بیرون را فیلتر کرده و بهترین عنصر موجود در آن (نور و روشنایی) را به داخل راه میدهد. پنجره بهترین مدخل ورودی برای هوای تازه به محیط ماست.
خوب حالا که به عمق معنی پنجره پی برده‌ایم، خودتان چند سایت را مرور کنید و ببینید آنها ارزش قرار گرفتن در کادر پنجره را دارند؟ وقتی هوا تاریک می‌شود، پرده‌ای جلوی پنجره می‌کشیم .
تماشای یک منظره شلوغ مثل ترافیک از پنجره ! به ما احساس خوبی نمی‌دهد پس وب سایت خود را نباید زیاد از حد شلوغ کنید . هوای تازه چیزی است که در مواقع ضروری به آن احتیاجی شدید داریم ، پس سایت باید احساس تازگی را نیز به بیننده بدهد و …
5- سایت باید خدمتی ارائه کند
بحث خدمت در کشورمان به خوبی جا نیفتاده است، بعضی‌ها وب سایت راه‌اندازی می‌کنند و تولیدات خود را آنجا لیست میکنند، چند صفحه لوح تقدیر و لوح سپاس را اسکن کرده و در سایت قرار می‌دهند. بعد همه جا شروع به صحبت از سایت خود می‌کنند درست مثل دیگر چیزهایی که نه برای استفاده ، که برای چشم و هم‌چشمی خریده‌اند.
کیفیت در بالاترین حد ممکن وظیفه هر واحد تولیدی است . کیفیت فاکتور اول برای فروش یک محصول است ولی خدمت به مصرف کننده محسوب نمی‌شود. درسته که ما محصول باکیفیت را دوست داریم، ولی اشاره به قرعه کشی در بین خریداران که چیز بدی نیست!! هست؟؟
موفقیت در کسب و کار اینترنتی چه در وب سایت و چه در دکان فقط و فقط با خدمات واقعی است؟ فکر کنید میخواهیم یک آگهی اینترنتی برای یک محصول بدون ارائه خدمات بدهیم . چه چیزی در آن آگهی خواهیم نوشت؟ (آقا ما یک محصول به نام ……. تولید کرده‌ایم و میخواهیم آن را بفروشیم) خوب که چی؟ این آقا هر روز به مغازه میره و اونجا محصول شما را می‌بینه و می‌داند که هدف از گذاشتن محصول شما فروش آن است. آیا آگهی شما ، جز اینکه وقت کاربر اینترنتی را بگیرد، کاری دیگر انجام می‌دهد؟
مسئولیت فروش محصولات بی‌کیفیت را به عهده نگیرید.مگر تولید کننده تمام شده است؟ بهترین سوالی که میتوانید در مورد کیفیت از خودتان بکنید چنین است :
آیا من این محصول را میخرم یا خرید آن را به پدر و مادر ، خواهر یا برادرم پیشنهاد می‌دهم؟
صداقت و اعتبار بزرگترین دارائی یک فروشنده تواناست!!
هر شرکت خدماتی  یا تولیدی و یا اصلا یک وب سایت اینترنتی اگر که نتواند بیش از 5 خدمت واقعی برای مصرف‌کنندگانش در نظر بگیرد به درد همکاری نمی‌خورد! به همین سادگی !

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله طراحی سایت ارزان را هم مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *